EESTI IDAMAISE TANTSU KODA

Meist


Kõhutants on lahe ja me tahame, et kõik teaksid seda!

Eesti Idamaise Tantsu Koja (EITK) asutasid 2017. aastal kaheksa tantsijat, sõpra ja idamaise tantsu fänni suurest armastusest kõhutantsu vastu. 

Nagu siis, ei tea me ka praegu, mis tulevik toob. Ühes oleme olnud aga algusest peale kindlad - kõhutants on lahe ja me tahame, et kõik teaksid seda!

:)

Ajalugu

22. oktoobril 2016 tähistatati Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses toimunud kontserdiga Eesti ühe tuntuma tantsupedagoogi ja koreograafi Pille Roosi ning ühtlasi ka Eesti idamaise tantsu juubelit.

Pille Roosi elutööks on olnud idamaise tantsu ehk kõhutantsu toomine Eesti tantsumaastikule. 1996. aastal oli ta esimene kõhutantsuõpetaja Eestis. Pille Roosi ja tema õpilaste käe alt on välja kasvanud suurem osa Eesti kõhutantsijaid. Pille Roosi on Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali algataja ja peakorraldaja.

Vahetult pärast juubelikontserti andis Pille Roosi oma senise töö nii festivali kui iga-aastase idamaise tantsu harrastajate kontserdi korraldamisega üle juubeliürituse peakorraldajatele ja oma õpilastele, kes asutasid selleks Eesti Idamaise Tantsu Koja.

EITK põhikirjaline eesmärk on edendada idamaise tantsu kunsti ning idamaise tantsu alast haridust. Selleks korraldab EITK muuhulgas iga-aastast idamaise tantsu harrastajate kontserti ning rahvusvahelist idamaise tantsu festivali Eestis.


Eesti Idamaise Tantsu Koja asutajaliikmed on:

Eeben e. Sandra Vokk
Iris Frolov
Jamila e. Kati Pruel
Kaidi Udris
Kairi Reinvee
Kalila e. Kirsi Mari Lepik
Ruth Maria Roosi-Ott
Safran e. Maarika Merirand

Eesti Idamaise Tantsu Koja juhatuse liikmed 2020-2023 on:

Kairi Reinvee
Kirsi Mari Lepik
Sandra Vokk