EESTI IDAMAISE TANTSU KODA

IDAMAISE TANTSU FESTIVAL19.-20. novembril 2022 toimub taas Tallinnas rahvusvaheline idamaise tantsu festival - seekord minifestivalina! Pärast koroonaviirusest tingitud pausi lükkame traditsioonilisele sügisesele festivalile jälle hoo sisse, esialgu veidi väiksemas mahus.

Minifestivali peakülaliseks on Euroopa kõhutantsu superstaar Kathreen Derouet Tšehhist. Ta õpetab kolm kursust ning tema esinemist on võimalik vaatama tulla galakontserdile. Galal esinevad ka Eesti armastatud profi-kõhutantsijad ning seekord saab galal ka ise jalga keerutada!

Kathreen Derouet on enam kui 30 aastat oma elust pühendanud tantsule. 2012. aastast alates on ta Praha “Lets Dance” rahvusvahelise tantsufestivali kunstiline juht. Kathreen on tunnustatud nii Tšehhis kui ka rahvusvahelistel üritustel.  

Kathreeni elegantne ja emotsionaalne tantsustiil on paelunud tantsijaid kõikjal maailmas ning tema õpilased jumaldavad tema õpetamisstiili, mis laskub liigutuste detailidesse, naise tunnetesse ning ühendab maagiliselt tantsija keha ja hinge.

Registreeri ennast kursustele aegsasti, sest kui Sinu kõhutantsunälg on sama suur kui meil, siis tekib saali ukse taha järjekord… :)

Tuleme kokku, naudime kõhutantsumelu ja puhume Eesti kõhutantsuelule jälle eluvaimu sisse!


MINIFESTIVALI KAVA

NB!
Kursused toimuvad D7 tantsustuudios (Niine 11)
Gala toimub Von Krahli teatri salongis (Rataskaevu 10)


19. november, LAUPÄEV

11.00 - 13.00 Kursus: "Lüüriline modernne oriental"
Kesktase
Modernne idamaine tants, mis koosneb modernsetest liigutustest ja terve keha väljenduslikkusest.


14.00 - 16.00 Kursus: "Tähelepanu, väristus, start!"
Kesktase
Värvikas väristamistehnika ja trummimuusika tõlgendamine

19.00 Galakontsert
Glamuursel galakontserdil saab publik nautida Eesti profi-kõhutantsijate paremikku. Peaesinejaks on Euroopa kõhutantsu superstaar - Kathreen Derouet. Avatud on baar ning õhtu jooksul saab ka publik idamaiste rütmide saatel jalga keerutada.


20. november, PÜHAPÄEV

11.00 - 13.00 Kursus: Tarab
Kõik tasemed. Eriti soovitame õpetajatele ja esinejatele.
Koreograafia
Emotsioonid liikumises. Näitlemine, loo jutustamine tantsus ning võimas eneseväljendus.


FESTIVALI HINNAD JA PÄÄSMED

Täispass 99 EUR (sisaldab kõiki kursuseid ja galakontserti, müügil kuni 31. oktoobrini k.a.)
1 kursus 35 EUR (alates 1. novembrist 40 EUR)
Galakontsert 20 EUR


Kursustele registreerimist ei toimu - pääsmed ja piletid on müügil Fientas, kuni kohti jätkub:
https://fienta.com/et/o/309  
 Rahvusvaheline Idamaise Tantsu Festival toimub alates 2003. aastast ning on suurim ja pikima traditsiooniga idamaise tantsu sündmus Eestis. Selle raames toimuvad töötoad, konkurss, galakontsert, vabalava kontserdid ning idamaine turg e. bazaar. Festivali raames on toimunud ka paneelarutelusid, filminäitamisi, moedemonstratsioone. Festivali külalisõpetajad on rahvusvaheliselt tunnustatud tipptegijad. Festival kestab 2-3 päeva ning toimub tavaliselt Tallinnas. 


Tutvu festivali ajalooga