XIV Rahvusvaheline Idamaise Tantsu Festival jääb pandeemia tõttu plaanitud kujul ära. Galakontsert ning osa tantsukursuseid toimuvad detsembris veebis!

Head festivalisõbrad!


Meil on nii kurvad kui rõõmsad uudised. Kurb uudis on see, et 21.-22. novembri Rahvusvaheline Idamaise Tantsu Festival ja sügiskontsert plaanitud kujul jäävad ära. Arvestades COVID-19 viiruse leviku kasvu ja suurürituste korraldamisega kaasnevaid riske, otsustas festivali korraldajaskond suuri rahvahulki novembris mitte kokku tuua. Rõõmus uudis on see, et festival toimub detsembris pisut teisel ja märksa ohutumal kujul - veebis!

Kuigi idamaine basaar, filmilinastus ja vabalavakontserdid kahjuks ei toimu, siis nii galakontserdi kui osa tantsukursustest teeme ligipääsetavaks veebis. Nii videokursuseid kui videokontserti on võimalik veebis vaadata alates 21. detsembrist 2020. Pärast veebipääsme soetamist on videod vaadatavad 7 päeva. Nii kursuste kui galakontserdi veebipääsmete hinnad jäävad samaks füüsiliste pääsmetega. Neile, kes on soetanud füüsilise pääsme, saavad e-posti teel individuaalse ühekordse koodi, mille alusel pääsevad soovitud kursusele või videokontserdile veebis ligi. Kõigi pääsme soetanutega võetakse ühendust.

Online-festivali veebilingi teeme teatavaks kodulehel ja ühismeediakanalites.


Tantsukursused

Kõiki kursuseid pole kahjuks võimalik veebi vahendusel teha. Seepärast avaldame veebikursustena vaid osa festivali programmis olevatest kursustest. Kui varasemalt soetatud kursus satub olema selline, mida me veebi teel kättesaadavaks ei tee, on võimalik vahetada see mõne teise (veebi)kursuse vastu, või küsida raha tagasi. Kõigiga, kes on pääsmed soetanud, võetakse ühendust.


Galakontsert

Selle asemel, et üheks õhtuks koos publikuga ühte saali kokku tulla, põimitakse kõigi esinejate esitused kokku audiovisuaalseks tervikuks, mida on võimalik vaadata oma koduselt ekraanilt kõikjal maailmas. Kõik, kes on soetanud galakontserdi pileti, saavad võimaluse vaadata kontserti individuaalse ühekordse koodi alusel veebi vahendusel või küsida raha tagasi. Kõigiga, kes on pileti soetanud, võetakse ühendust.


Festivali ettevalmistamine ning aina muutuvate oludega kohanemine on olnud korraldajatele raske ja väljakutseterikas töö. Me vabandame ebamugavuste pärast ja loodame kõigi sõprade, osalejate ja koostööpartnerite mõistvale ja toetavale suhtumisele. Oleme valmis kõigile, kes seda soovivad, tasutud raha tagastama, kuid kutsume siiski festivalist osa veebi vahendusel. Sellega toetate kuudepikkust pingutust, mida on teinud nii korraldajad, õpetajad kui esinejad festivaliks valmistumisega ning annate võimaluse festivalitraditsioonil elujõuliselt jätkuda.


Eesti Idamaise Tantsu Koda