"Olen nende aastate jooksul näinud palju õnnelikke naisi nii trennis kui laval, olen näinud nende seast välja kasvamas uusi soliste ja õpetajaid. See on parim, millest üks õpetaja võib unistada: et on üha uusi inimesi, kes on pühendumuse ja armastusega seda ala arendamas või harrastamas."

Tere, head kolleegid, tantsuõpetajad ja tantsijad!

Käsil on Eesti idamaise tantsu 20.hooaeg ja rõõm on tõdeda, et huvi selle kauni ja naiseliku tantsustiili vastu kestab senini paljudes paikades üle Eesti.

Olen nende aastate jooksul näinud palju õnnelikke naisi nii trennis kui laval, olen näinud nende seast välja kasvamas uusi soliste ja õpetajaid. See on parim, millest üks õpetaja võib unistada: et on üha uusi inimesi, kes on pühendumuse ja armastusega seda ala arendamas või harrastamas.

Olen korraldanud kõhutantsupäevi aegade alguses, kursusi ja kevadkontserte ning 10 rahvusvahelist idamaise tantsu festivali. Minu eesmärgiks on olnud tuua meile koju kätte maailma tasemel õpetajad ja tantsijad, kes mind on inspireerinud, et eesti harrastajad ja õpetajad saaksid nautida kohtumisi nende andekate inimestega. Mul on hea meel kevadkontserdite traditsiooni üle, mida korraldades oli soov ühendada kõiki harrastajaid üle Eesti.

Tänan kõiki, kes on aidanud mul neid eesmärke ellu viia ning eriti Irist ja Maarikat, kes on andnud suurima panuse ja olnud aastaid minu kõrval!

Nüüd on tulnud aeg kõrvale astuda ja anda suurürituste korraldamine üle loodavale Eesti Idamaise Tantsu Kojale. Meeskond, kes asutab uue mittetulundusühingu ja jätkab nii kevadkontsertide kui festivalide korraldamist, näitas suurepärast koostoimimist korraldades mu juubelikontserti ning ma usun neisse nähes nende pühendumust ja armastust idamaise tantsu vastu. Juubelikontserdi piletitulu läheb loodavale MTÜ-le algkapitaliks, et nad saaksid tuule tiibadesse. Loodan, et nad jätkavad uue energia ja innuga minu poolt alustatud ettevõtmisi ja alustavad ka uusi, millest on rõõmu kõigile tantsijaile.

Koostöös Eesti Idamaise Tantsu Kojaga korraldan 13.mail 2017 Salme Kultuurikeskuses kursused, kus minu külaliseks on Anžela Sokolova Lätist. Mulle meeldivad väga tema harrastajatele tehtud tantsud, millega ta rühmad on tihti ka konkurssidel auhindu võitnud. Lisainfo kursuste kohta ja registreerumine pille.roosi@gmail.com 

Tuhat tänu kõigile, et olete olemas, et olete igaüks andnud oma panuse!

Soovin kõigile teile alanud 2017 aastal jätkuvat tantsurõõmu ja inspiratsiooni!

 

Uute kohtumisteni!

Pille Roosi