ÕPETAJAD

Nesma

Nesma

Külalisõpetaja

Oma kogemuste ja pikaaegse pühendumuse poolest on Nesma kahtlemata üks neid tantsijaid, kellel on põhjalikemad teadmised egiptuse muusikast ja suurim meisterlikkus selle tõlgendamisel. Ta edendas oma soolokarjääri aastatel 1993-1998 Kairos, kus ta esines igapäevaselt 30 muusikust koosneva orkestriga linna parimates esinemispaikades.1998. aastal avaldas ta oma esimese albumi ja aastal 2004 lõi oma produktsioonifirma Nesma Music. Alates sellest ajast on ta avaldanud mitmeid muusikateoseid albumite ja tantsuetenduste tarbeks.

Ranya

Ranya

Külalisõpetaja

Ranya on Slovakkiast, Bratislavast pärit auhinnatud artist. Tantsimist alustas ta 17-aastaselt ja oma professionaalset karjääri 20-selt Lõuna-Prantsusmaal. Lisaks mitmetele Euroopa festivalidele on ta esinenud ka Lähis-Ida publikule Prantsusmaal, Madalmaades, Tšehhi Vabariigis, Austrias ja Slovakkias. Ta on elanud ja töötanud Kairos Egiptuses, Indias ning elab ja töötab praegu Bahreini Kuningriigis. Ranyal on põhjalik elava muusikaga esinemise kogemus ning eriti populaarne on ta Liibanoni, Süüria ja Iraagi päritolu publiku hulgas. Ta omab Lähis-Ida politoloogia ja ajaloo bakalaureusekraadi ning rahvusvahelise julgeoleku magistrikraadi Pariisi SciencesPo ülikoolist. Ta valdab mitut araabia keele dialekti ja modernset standard araabia keelt.

Salah

Salah

Külalisõpetaja

Salah Rambo on Kairost pärit tantsuõpetaja ja esineja, kes alustas oma karjääri Mahmoud Reda rahvatantsukompaniis. Salah töötab tantsu- ja kehakeeleõpetajana Egiptuse Kunstide Akadeemias ning solistina Kairo Ooperimaja kaasaegse tantsu kompaniis „Forsan El Shark“. Praegu omandab Salah Kunstide Akadeemias rahvakunsti instituudis oma eel-magistri kraadi folkloori ja pärimuse erialal.

Pille Roosi

Pille Roosi

Kohalik õpetaja

Pille Roosi on on tuntud ja armastatud tantsija, koreograaf ja pedagoog, kelle repertuaar sisaldab tantse lõuna-india klassikalisest tantsust Bharatanatyamist eesti rahvatantsudeni. Idamaise tantsuga on Pille tegelenud üle 20 aasta. Tantsude loomine on olnud tema jaoks suurim kingitus, mille ta on elult saanud. Pille Roosi ja tema õpilaste käe alt on välja kasvanud suurem osa Eesti kõhutantsijaid.

Eeben (Sandra Vokk)

Eeben (Sandra Vokk)

Kohalik õpetaja

Eeben on idamaise tantsuga tegelenud alates 2003. aastast, kui kuulis esmakordselt araabia muusikat, mis omakorda viis ta Pille Roosi kõhutantsutundi. Sellest ajast alates on tants olnud tema elust lahutamatu osa. Eeben on nii Euroopas kui Lähis-Idas mitmekordselt auhinnatud esineja ja koreograaf. Õpetajana viib ta läbi tantsutreeninguid ja -kursusi, korraldab tantsuüritusi ja aitab kaasa idamaise tantsu alaste õppematerjalide levikule. Eeben sai 2010. aastal Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste Instituudi bakalaureusekraadi Lähis-Ida ja Aasia uuringutes ning 2012. aastal omandas ta sotsiaalantropoloogia magistrikraadi Oxfordi Ülikoolis. Ta õpetab Tallinna Ülikooli koreograafia teaduskonnas Lähis-Ida soolo improvisatsiooni ja idamaise tantsu õpinguid.

Iris Frolov

Iris Frolov

Kohalik õpetaja

Iris Frolov on idamaise tantsuga tegelenud ligi 20 aastat, töötanud tantsuõpetaja ja tantsijana nii Eestis kui välismaal. Tantsukarjääri põnevaim kogemus oli töötada Lähis-Idas, kokku kuus aastat. Nüüd tantsib ta taas Eesti vanima professionaalse idamaise tantsu trupi Zahira koosseisus ning juhendab lisaks idamaisele tantsule ka Etno Dance trenne, mis on inspireeritud erinevate rahvaste tantsudest. Läbi tantsu jõudis Iris pilatese treeningmeetodi juurde. Hetkel jätkab Iris õpinguid Pilatese stuudio terviktreeningu õppeprogrammi järgi Corpus Pilates koolituskeskuses Eestis - Kaisa Marran Pilates Studio’s.

Jamila

Jamila

Kohalik õpetaja

Jamila on särav artist, kes naudib tantsumaailma mitmekülgsust ning traditsiooniliste stiilide ürgset energiat. Üle 20 aasta lavakogemust on vorminud temast väljendusrikka artisti ja koreograafi, kelle käe all on mugav õppida oma esimesi tantsusamme ja avastada uusi elemente ka kogenumal tantsijal.

Valentina

Valentina

Kohalik õpetaja

Valentina on professionaalne tantsija ja koreograaf Tallinnast, kes toob lavale võimsa energia ja palju emotsioone. Ta on Luxor kõhutantsu stuudio juht ning on osalenud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel nii õpetaja kui žüriiliikmena. Valentina võitis 2017. aastal Rahvusvahelisel Idamaise Tantsu Festivalil Tallinnas professionaalide kategoorias 1. koha.