ASUKOHT

Iga-aastane Rahvusvaheline Idamaise Tantsu Festival toimub Tallinnas Kalamajas asuvas Salme Kultuurikeskuses, mis täidab Põhja-Tallinna keskse ja linna suurima kultuuriasutuse rolli ning on aasta-aastalt muutunud üha tuntumaks ühe Tallinna linna olulisema kontsert-, meelelahutus- ja huvitegevuspaigana. Salme Kultuurikeskus mahutab ühte avarasse ent hubasesse hoonesse kogu festivali tegevuse kursustest ja bazaarist galakontserdini.

Kalamaja piirkonnast

Kalamaja on olnud ammustest aegadest Tallinna peamine kalasadam, millele viitab ka nimi. Piirkond on tuntud omal ajal töölisklassile ehitatud puitmajade ja nende boheemlasliku võlu poolest.

Alates 14. saj elasid siin kalurid, kalakaupmehed ja paadisepad. Kõik muutus aga 1870. aastal, kui valmis Tallinna–Peterburi raudtee. Linnaossa kerkisid suured tehased, mis tõid endaga kaasa tuhandete töötajate sissevoolu.

Kõige enam tööstuspärand, aga ka Euroopa tasemel muuseum Lennusadam ja Peeter Suure aegne merekindlus loob linnaosa nägu ka tänapäeval. Osa Kalamaja vanast tööstuslikust infrastruktuurist on säilinud ja toimib tänaseni, näiteks asub Kungla tänaval jätkuvalt Estonia klaverivabrik. Paljusid tehasehooneid aga kasutatakse nüüd uuel otstarbel, moodsa kunstielu ja loovagentuuride koduna, samuti söögi- ja joogikohtade avangardi asukohana.

Hea võimalus seda fenomeni kogeda on Telliskivi loomelinnakus. Tehasehooned on muutunud populaarseks kohtumispaigaks neile, kes naudivad omanäolisi restorane, kunstinäitusi, vaadiõlut, disaini- ja vintage-poode, alternatiivteatrit ja klubiüritusi.

Uuri lähemalt, mida Kalamajas veel teha

Ligipääs

Salme Kultuurikeskus asub Põhja-Tallinna linnaosas, Kalamaja piirkonnas, aadressil Salme tn.12. Salme tänav asub Balti jaama taga, on Kopli tänava risttee. Kultuurikeskuse hoone asub Salme, Graniidi, Kalevi ja Vabriku tänavate vahelisel maa-alal. Keskuse juurde pääseb hästi trammidega 1 ja 2, peatus “Salme”.

Ratastooliga külastaja pääseb kultuurikeskusesse parempoolsest küljeuksest, mille kõrval asuvad ka kaks märgistatud invaparkimiskohta. Hoonesse sisenemise soovist andke teada vajutades uksetelefoni nupule või helistades telefonil 641 6425. Küljeuksest sisenedes toob invatõstuk Teid 1-korrusele, kus asub fuajee, riietehoid ja invatualett.

Hoones on invalift, millega on võimalik ligipääs kõikidele korrustele. Võimalusel palume liikumispuudega külastajatel pöörduda hiljemalt festivalile eelneva tööpäeva jooksul kultuurikeskuse valvelaua poole telefonil 641 6425, et tagada teie vastuvõtt ning meeldiv viibimine festivalil.

 

Majutus

Festivalil osalejatele pakume võimalust ööbida meie partnerhotellis Rixwell Old Town Hotel. Hotell asub kaunis kohas Tallinna vanalinnas ning on mõneminutilise trammisõidu kaugusel festivali toimumispaigast. Festivali sooduskoodiga kehtib tubadele 15% allahindlus.

Festivali soodushinnaga toa broneerimiseks külasta www.rixwell.com. Selleks tuleb sisestada vastavale väljale sooduskood. Alternatiivina võid kirjutada broneeringukeskuse e-posti aadressile reservations.oldtownhotel@rixwell.com ja viidata kirjas sooduskoodile.

SOODUSKOOD: IODF2018