PROGRAMM

Reede, 2. november 2018      
17:00-18:30
Rõõmsa rasva tantsutuba

Mari Mägi
Kõik tasemed,  10€
       
19:00-21:00 Konkurss, pilet 10/15€
       
Laupäev, 3. november 2018      
   
10:00-12:00 Neo-andaluusia
Nesma
Koreograafia
Kesktase/edasijõudnud, 2h, 35/40€
Kuidas Su keha kõlab?
Pille Roosi + muusik
Musikaalsus
Kõik tasemed, 2h, 20/27€
Egiptuse traditsioonid
Salah
Loeng
Kõik tasemed, 2h, 20/27€
12:00-12:30 Vabalava (tasuta)
12:30-14:30 Liibanoni tants kepiga
Ranya
Koreograafia
Kesktase/edasijõudnud, 2h, 35/40€
Mahlane trummisoolo
Eeben (Sandra Vokk)
Koreograafia
Kesktase, 2h, 20/27€
Ladina sulam
Iris
Koreograafia
Kõik tasemed, 2h, 20/27€
14:30-15:00 Vabalava (tasuta)
15:00-17:00 Baladi
Nesma
Tehnika/musikaalsus
Kõik tasemed, 2h, 35/40€
Pop-lugu
Jamila
Koreograafia
Kõik tasemed, 2h, 20/27€
Showtants tiibadega
Valentina
Koreograafia
Kesktase, 2h, 20/27€
       
19:00 – 20:30 Galakontsert, 10/15€    
       
Pühapäev, 4. november 2018      
   
11:00-13:00 Oum Kalthoum
Nesma
Musikaalsus/emotsioonid
Kesktase/edasijõudnud, 2 h, 35/40€
Tants mileyaga
Ranya
Koreograafia
Algajad/kesktase, 2h, 35/40€
 
13:00-14:00 Koja kino ja diskussioon, 5€ / kursustel osalejatele tasuta
   

 

 

Kursuste kirjeldused

 

Mari Mägi

Rõõmsa rasva tantsutuba – See, mis ei saa end väljendada, unustatakse. Seisev rasv on külm, kurb ja hangunud. Liikuv rasv on sooja energia allikas, temas on mängulisust ja pidu üle terve keha. Ta hoiab me organeid põrumast ning närvisüsteemi läbipõlemast, paneb naha särama ning annab jalale pehme astumise. Nüüd, just praegu, sinus ja minus. Tantsutoas uurime ja liigume rasvkoe erinevaid aspekte, avastame tema väljendusvõimalusi ja inspiratsiooni liikumiskvaliteetidele. Loe lisaks

 

Nesma

Neo-andaluusia – Andaluusia õukond oli omal ajal erinevate kultuuride kohtumispaik. Tolleaegsetest tantsudest pole küll palju infot, ent inspireerituna andaluusia õukonna luulest ja esteetikast, tõi legendaarne Mahmoud Reda lavale Muwashahat stiili. Nesma on Mahmoud Reda õpilasena seda stiili palju uurinud ja ise arendanud: Nesma andaluusia tantsud kombineerivad Reda tehnikat idamaise tantsuga ja elementidega nii egiptuse kui hispania folkloorist.

Baladi – Nesma baladi on ühteaegu emotsionaalne, lõbus, jõuline ja naiselik. Kursusel õpivad osalejad, kuidas baladi-muusika peale improviseerida ja see “enda omaks” teha.

Oum Kalhtoum – Oum Kalthoumi loomingut peaks tundma iga idamaise tantsu harrastaja. Selle egiptuse lauljanna lood on nii muusikaliselt kui sõnade poolest väga emotsionaalsed ja väljendusrikkad. Kursusel tutvustab Nesma seda, kuidas Oum Kalthoumi lugusid paremini mõista ning kuidas neid oma tantsus väljendada.

 

Ranya

Liibanoni tants kepiga – See tants ühendab maalähedase ja folkloorse dabke naiseliku ja energilise idamaise tantsustiiliga. See on lausa kohustuslik osa araabia publikule esitatavast repertuaarist, ent mõjub värskendavalt ka suurel festivalilaval. Kursus sisaldab taustinfot stiili kohta, tehnika õppimist ja koreograafiat. Selle tantsu jaoks sobivad kõige paremini väiksemad ja peenemad kepid, aga igasugune kepp sobib hästi.

Tants mileyaga – See on Egiptuse Aleksandria linna tänavatest ja kallastest inspireeritud lavatants, mille nooruslik ja flirtiv stiil on populaarne tänu Mahmoud Redale ja tema trupile. Kursus sisaldab nii taustinfot kui koreograafiat. Võta kaasa oma melaya või suur sall!

 

Salah

Egiptuse traditsioonid – sellel kursusel saad põhjaliku ülevaate Egiptuse kultuuri erilistest traditsioonidest tantsus, muusikas, mängudes kui ka tänavakultuuris. Mõned traditsioonid on hääbunud, mõned täiesti elujõulised. Suurem osa kursusest on loengu vormis, kuid natuke tantsida saab ka – proovida traditsioonilist tantsu, mida pole lava jaoks mugandatud, ehedat ja pärimuslikku. Kursus sobib õpetajatele ja professionaalidele oma tantsupagasi täiendamiseks ja edasiõpetamiseks, aga ka kõigile teistele huvilistele, kes soovivad oma silmaringi ja teadmisi Egiptuse kultuurist laiendada. Kursus põhineb Salah Rambo eel-magistri õpingutel Egiptuse Kunstide Akadeemia folkloori instituudis (2016-2018).

Pille Roosi

Kuidas Su keha kõlab? – Kõigepealt heli, siis liigutus. Kõigepealt muusika, siis tants… Seekord proovime vastupidi. Kursusel kuulame oma keha ja leiame liikumisele vaste muusikas. Abiks on elav muusika.

 

Eeben (Sandra Vokk)

Mahlane trummisoolo – Õpime naiseliku ja vägeva trummisoolo, mille tantsimisest saab kaifi nii tantsija kui publik. Sobib eelkõige kesktasemel tantsijatele, aga koreograafiat on võimalik kohandada eri tasemetele vastavalt kas lihtsamaks või keerukamaks.

 

Iris

Ladina (tšatša) – kõhutantsu mix – idamaise tantsu elemendid on põimitud liikumistega Ladina-Ameerika tša-tša-tšaa (cha-cha-cha) tantsust. Cha-cha-cha on Kuuba päritolu 4/4 taktimõõdus sujuv ja elegantne seltskonna- ja võistlustants. Ühe teooria järgi on cha-cha-cha oma nime järgi saanud selle järgi, et seda tantsu tantsides teevad tantsijate jalad põrandal just sellist sahisevat häält. Kursusel õpitava mix-tantsu muusikas on põimitud nii araabiakeelne unistav vokaal, kui ka ladina stiili särtsakad rütmid/meloodiad. Tantsija väljakutseks on kasutada lisaks idamaise tantsu liikumistele ka cha-cha-cha’le omaseid samme ja elemente. Tantsimiseks sobivad (ladina) tantsukingad jazzkingad või sussid. Soovi korral võib selga panna ladina stiilis seeliku või puusade ümber narmastega rätiku. 

 

Jamila

Pop-lugu – vaid kolm erilist südamelööki on tarvis selleks, et tunda ära oma tõeline armastus. Sellest hetkest muutub süda nii, et mõistus ei saa sellest enam üle. Tule ja õpi minuga lihtsat ja romantilist pop-lugu, millega saad väljendada oma õrnust ja armastust. Olgu see armastus mõeldud mõnele erilisele inimesele või tantsule endale.

 

Valentina

Showtants tiibadega – kõhutants Isise tiibadega ei jäta kedagi külmaks. Kui soovid oma publiku täielikku tähelepanu, lummata neid majesteetlikkusega ja jätta oma esinemisest kustumatu mälestus, siis see koreograafia on Sulle. Soovitatav on võtta oma tiivad kaasa!

 

Koja kino ja diskussioon

Ürituste sarja “Koja kino” avafilm “Lindpriide tants” (80 min) on dokumentaalfilm ühest ühiskonna poolt põlatud Maroko neiust, kellel puuduvad võimalused oma elujärje parandamiseks. Meil on suur au filmi linastusel tervitada ka filmi autorit Mohamed El Aboudi’t! Filmiseansile järgneb režissööri ja festivali õpetajate vaheline diskussioon tantsu ja Lähis-Ida teemadel ning ka kõigil teistel osalejatel on võimalus oma sõna sekka öelda. Loe lisaks.