Meist

Idamaine tants e. “kõhutants” on populaarne meelelahutus-, kunsti- ja vaba aja veetmise vorm. Ajalooliselt on idamaine tants seotud Vahemere ja Lähis-Ida piirkonnaga. Tänapäeval tantsitakse seda kõikjal maailmas nii seltskondlikel koosviibimistel kui lavadel, nii professionaalide kui amatööride poolt, nii improviseerides kui koreograafiatena. Kuigi piirkonniti on liikumistes erinevusi, on idamaisele tantsule kõikjal iseloomulikeks tunnusteks puusade, rindkere, käte ja pea liigendatud liikumised ja isoleeritus. 

Eesti Idamaise Tantsu Koda (EITK) on asutatud 2017. aastal idamaise tantsu kunsti ning idamaise tantsu alase hariduse edendamiseks.

EITK peamine tegevus on iga-aastase idamaise tantsu harrastajate kontserdi ning rahvusvahelise idamaise tantsu festivali korraldamine Eestis. 

Ajalugu

22. oktoobril 2016 tähistatati Tallinnas Lindakivi kultuurikeskuses toimunud kontserdiga Eesti ühe tuntuma tantsupedagoogi ja koreograafi Pille Roosi ning ühtlasi ka Eesti idamaise tantsu juubelit.

Pille Roosi elutööks on olnud idamaise tantsu ehk kõhutantsu toomine Eesti tantsumaastikule. 1996. aastal oli ta esimene kõhutantsuõpetaja Eestis, kuni selle ajani oli idamaine tants Eestis veel täiesti tundmatu. Pille Roosi ja tema õpilaste käe alt on välja kasvanud suurem osa Eesti kõhutantsijaid. Pille Roosi on Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali algataja ja peakorraldaja.

Vahetult pärast juubelikontserti andis Pille Roosi oma senise töö nii festivali kui iga-aastase idamaise tantsu harrastajate kontserdi korraldamisega üle juubeliürituse peakorraldajatele ja oma õpilastele, kes asutasid selleks Eesti Idamaise Tantsu Koja.

Eesti Idamaise Tantsu Koja asutajaliikmed on:

Eeben e. Sandra Vokk
Iris Frolov
Jamila e. Kati Pruel
Kaidi Udris
Kairi Reinvee
Kalila e. Kirsi Mari Lepik
Ruth Maria Roosi-Ott
Safran e. Maarika Merirand

Eesti Idamaise Tantsu Koja juhatuse liikmed on:

Kati Pruel
Maarika Merirand
Sandra Vokk

Vasakult: Kaidi Udris, Maarika Merirand, Iris Frolov, Sandra Vokk, Pille Roosi, Kirsi Mari Lepik, Kairi Reinvee, Ruth Maria Roosi-Ott, Kati Pruel